Для більш детальної інформаціїї перейтіть на генеральний сайт Університету

ЯК ЗНАЙТИ РОБОТУ: ПОРАДИ

Куди рухатися?

Перший і найважливіший етап процесу пошуку роботи – самовизначення. Вам слід буде добре подумати, зважити всі «за» і «проти», перш ніж вибрати ту сферу діяльності, яка Вам найбільш цікава. Як знайти роботу до душі людині, яка не знає, чого вона хоче від життя? Так, мабуть, ніяк.

У найбільш виграшному положенні опиняються ті, хто обдумано вибрав професію ще при вступі до вузу або училища. Однак, на жаль, практика показує, що молоді люди рідко замислюються про майбутнє і, як наслідок, часто розчаровуються в отриманій спеціальності, вважаючи за краще реалізовувати себе в зовсім інших сферах.

У будь-якому випадку не варто впадати у відчай. Шанси працевлаштуватися є у кожного, хто точно знає, як знайти роботу і де її шукати. Головне – якомога раніше визначитися з вибором і зрозуміти, до чого необхідно прагнути.

Складаємо резюме

Підійдіть до цієї важливої справи серйозно. Резюме має бути обдуманим, грамотним, чітко структурованим і максимально інформативним. Пам'ятайте просту істину: хороше резюме – ваш перший крок до ефективного пошуку роботи.

Сила унікальності резюме

Навіть висококваліфікований фахівець у період кризи може провести не один місяць у пошуках роботи. Це зрозуміло: на одне вільне місце претендують кілька десятків претендентів. Криза, що говорити.

І в Україні, і в Америці при втраті роботи 99% людей використовую стандартні способи пошуку роботи: пишуть і розсилають типові резюме, публікують їх в Інтернеті, в газетах, телефонують знайомим і родичам: «Може, знаєш, де потрібен...?», Ходять на співбесіди. Добре, якщо один із цих способів спрацює, і Ви успішно працевлаштуватися. А якщо ні? Як знайти роботу?

Решта 1% тих, хто шукає роботу йдуть іншою дорогою! Вони знають або інтуїтивно відчувають, що стандартні методи пошуку роботи не принесуть результату, і намагаються навіть звичайне резюме або співбесіду перетворити в унікальну подію, що запам'ятовується.

Так, американський менеджер, втративши місце в банку в період масових скорочень, безрезультатно намагався знайти роботу протягом 11 місяців, а в кінці кінців надів на себе «сендвіч» - рекламний плакат, на обох сторонах якого було написано: «Досвідчений менеджер, випускник Массачусетського технологічного інституту шукає роботу», - і вийшов у такому вигляді на Манхеттен. Мало того що про це написали всі найбільші американські газети, в результаті його працевлаштувала велика нью-йоркська компанія.

А студент Джон Бірн на своєму сайті пообіцяв чотириденний круїз або $500 кожному, хто підкаже йому вдалий хід для отримання роботи в штаті Нью-Йорк. Незабаром йому прийшло 6 тис. листів електронною поштою і два запрошення на інтерв'ю. У результаті він зайняв місце консультанта приймальної комісії Університету св. Лоренса – роботодавець оцінив творчий підхід Джона до пошуку роботи.

Що можна додати від себе?! Тільки одне: удача і винахідливість живуть поруч. І все ж таки! Необхідно відзначити, що в той же час багато фахівців з підбору персоналу радять здобувачам обережно підходити до проведення різних нестандартних акцій. Треба чітко розуміти цільову аудиторію і той формат звернення, який до неї можна застосувати. Звідси випливає: будьте помірковані в своїй прудкості.

ЯК ЗНАЙТИ РОБОТУ: ПРАВИЛА І ВИНЯТКИ

Всі знають, що існують певні правила, яких необхідно дотримуватися для влаштування на роботу, але не всі враховують те, що існують і винятки з цих правил, які також застосовуються при влаштуванні на роботу. Іноді саме розумні виключення допомагають успішно влаштуватися на роботу.

Правило № 1: Резюме необхідно вмістити на одній сторінці

Виняток з правила: Це правило актуальне лише для тих, хто тільки починає свою кар'єру і має досвід роботи, що не перевищує пару років. Для кандидатів, чий трудовий стаж становить п'ять років і більше, одного листа для згадування всіх своїх досягнень буде явно недостатньо. У такому випадку дозволено використовувати додатковий аркуш для опису свого послужного списку та обов'язків.

Правило № 2: Немає сенсу намагатися влаштуватися в компанію, яка не веде набір нових співробітників

Виняток з правила: Якщо Ви мрієте влаштуватися на роботу в компанію X, яка в даний момент не розміщує оголошення про вакансії, не буде ні чого поганого в тому, якщо Ви просто поговорите з кимось, хто зможе забезпечити Вас додатковою інформацією про компанію. Таким чином, Ви збудуєте систему взаємин і цілком можливо, дізнаєтеся про перспективи роботи в цій організації.

Правило № 3: Уникайте вигадливо оформлених резюме

Виняток з правила: Загальне правило говорить, що роботодавцю слід надсилати виключно просте, не перенасичене зайвими деталями і прикрасами резюме. У той же час, якщо Ви претендуєте на творчу посаду, наприклад дизайнера, графіка, або оформлювача, Вам захочеться послати резюме, яке виділить вас на тлі безлічі інших претендентів. У цьому плані непоганою ідеєю стане оформлення резюме в стилі корпоративного інтернет-сайту або професійної презентації.

Правило № 4: Не претендуйте на вакансію, якщо у Вас немає досвіду роботи на цій посаді

Виняток з правила: Очевидно, що наймач зацікавлений у працівнику, який вже має певні навички та досвід, отримав відповідну освіту і знає, що потрібно робити, щоб виконати поставлені завдання. Однак, він також зацікавлений, щоб співробітник добре вписався в компанію і в колектив. Згідно з дослідженнями, 46% керівників, приймаючи рішення про наймання, покладаються на внутрішній інстинкт, а не на послужний список здобувача.

Хороший роботодавець знає, що навчити виконувати ту чи іншу роботу не є нездійсненним завданням. Тому Ваші особисті якості і здатність бути членом команди можуть бути перевагою перед іншими, більш досвідченими претендентами.

Правило № 5: Заздалегідь підготуйте власну презентацію, щоб краще "продати" себе наймачеві

Виняток з правила: Коли на співбесіді Вам пропонують: "А тепер розкажіть трохи про себе", більшість шукачів видає стандартний 30-секундний монолог, який вони повторюють з точністю до слова на кожній співбесіді. І справа навіть не в тому, що Ваша промова може здатися завченим текстом в стилі "аби відчепилися"! У Вас самого не повинно виникати бажання говорити про себе щоразу одне і теж!

Замість цього подумайте про людину, яка Вас інтерв'ює і про роботу, яку Ви маєте намір отримати. Якщо Ви розмовляєте з менеджером з продажу, говоріть йому про Ваш ентузіазм, енергетику, драйв і здатність знаходити точки дотику з людьми.

Якщо ж Ваш співрозмовник – співробітник служби з підбору персоналу, зробіть акцент на Ваших видатних здібностях працювати в команді.

Правило № 6: Ніколи не висловлюйтесь негативно про свого попереднього роботодавця

Виняток з правила: Відповідно до загальноприйнятих правил, під час співбесіди прийнято позитивно відгукуватися про Ваше попереднє місце роботи. Однак існує ряд обставин, які дозволяють порушити це правило. Якщо Ваш негативний відгук має фактичні докази і є однією з причин, через які Ви прийняли рішення змінити роботу, Ви можете розповісти про нього менеджеру по роботі з персоналом.

Наприклад, якщо Ваш колишній керівник постійно втручався у Ваші справи, тоді буде доречно сказати, що Ви прийняли рішення залишити роботу через те, що Ваш бос намагався все робити за Вас, і Вам би хотілося працювати під керівництвом людини, яка більше довіряє своїм співробітникам. Таким чином, описуючи свій негативний попередній досвід, Ви перетворюєте його в позитивні очікування від нового місця роботи.

Правило № 7: Ніколи не допускайте помилок в резюме

Виняток із правил: Овва! А ось тут ніяких винятків немає. Ви можете порушити деякі правила при складанні резюме, але наявність граматичних помилок абсолютно неприпустима. Відповідно до результатів досліджень, 84% керівників, зустрівши в резюме одну або дві помилки, втрачають інтерес до претендента, а для 47% опитаних керівників буде достатньо і єдиною помилки.

Порушуючи встановлені правила, проявляйте обережність, але будьте впевненими в собі, і тоді, можливо, це стане Вашим пропуском до роботи вашої мрії.